Активні блискавкоприймачі GROMOSTAR
Відмінність активного блискавкозахисту полягає в наявності активного блискавкоприймача. Його принцип дії заснований на генерації високовольтних імпульсів на кінці блискавкоприймача за допомогою вбудованого електронного пристрою.
Це дозволяє, випереджаючи формування «природного» лідера, формувати «штучний» лідер, який, швидко поширюючись, перехоплює блискавку на більшій відстані і відводить її в землю. Отже, збільшується область захисту.
Як працює активний блискавкозахист?
Активна головка GROMOSTAR складається з 2-обмоткової котушки індуктивності, конденсатора, розрядника і повітряного зазору. При появі між грозовою хмарою і землею істотного електричного поля, в індуктивності наводиться ЕРС, яка заряджає конденсатор, коли конденсатор повністю зарядиться, пробивається розрядник і по ланцюгу починає текти струм, який наводить на другу обмотку котушки іншу ЕРС, в свою чергу, ЕРС посилає потік заряджених частинок у напрямку до хмари.
Суть процесу – в іонізації повітря безпосередньо над блискавковідводом і полегшенні проростання зустрічного лідера (стримера).
Загальні правила проектування систем активного блискавкозахисту GROMOSTAR
Згідно з французьким стандартом NF C 17-102, додержанням нижченаведених принципів гарантує правильну і ефективну роботу системи блискавкозахисту Громостар.
– кожен блискавкоприймач повинен мати хоча б одне відведення в землю;
– щогли антен, які знаходяться на даху, необхідно з’єднати з провідником блискавкозахисту (з’єднання з допомогою іскрового розрядника);
– опір кожного заземлювача повинен бути менше ніж 10 Ω;
– якщо висота будівлі перевищує 28 м, необхідно провести два струмовідводи із заземленням: кожне на окремому фасаді будинку;
– всі елементи, що знаходяться на даху будівлі (антени, щогли, тощо) повинні знаходитись всередині простору, що захищається;
– для захисту від стрибків напруги рекомендується застосування відповідної внутрішньої системи блискавкозахисту.